arrowUp

Péče o zuby

+420 608 882 224
info@adeladentalcare.cz

Pravidelná péče o zuby je prvním a zásadním krokem pro uchování zdravého chrupu. Domácí čištění zubů pravidelně doplňujte o profesionální čištění zubů. Návštěvou dentální hygienistky dostanou vaše zuby zvýšenou péči. Odstranění plaku, zubního kamene a pigmentu je účinná zbraň v boji proti vzniku paradontózy.

PROFESIONÁLNÍ ČISTĚNÍ ZUBŮ

V momentě, kdy se u vás projeví krvácivost dásní nebo zápach z úst, vaše zuby bijí na poplach a přímo volají po profesionálním čištění zubů. Kombinací vhodné domácí a profesionální hygienické péče dosáhneme stavu, kdy krvácející dásně a zápach z úst budou patřit již navždy do minulosti.

Nečekejte, až se projeví první příznaky zkažených zubů a věnujte svému chrupu pozornost už teď. Včasná prevence paradontózy je to nejlepší řešení, jak si zajistit zdravé zuby po mnoho let.

Součástí profesionální zubní hygieny je:

  • důkladné vyšetření stavu dásní
  • základní odstranění zubního kamene a pigmentu
  • instruktáž - výuka správné péče o zuby, nácvik čistících technik, odstranění zlozvyků a nevhodných pomůcek pro čištění
  • sestavení individuálního hygienického programu

Jak se provádí profesionální čistění zubů? Pomocí ručních nástrojů a ultrazvuku odstraníme zubní kámen a povlak. S pigmentovými skvrnami od kávy a cigaret účinně a bezbolestně zatočí pískovač Airflow.

Unikátní přístroj AirFlow Profylaxis Master, který je v souladu s novými koncepty ošetření. Jde o kombinaci pískovacího přístroje a LED světelného ultrazvuku pro kompletní supragingivální a subgingivální odstraňování povlaku, pigmentací, zubního kamene a leštění zubů. Vylepšená efektivita, šetrnost a vysoký komfort pro pacienta díky regulovatelnému ohřevu vody u pískovače i ultrazvuku.

+

Cena profesionálního čištění zubů: 1 750 Kč/hodina

PÉČE O DĚTSKÝ CHRUP

Stejně jako dospělí, i děti by měly navštěvovat středisko dentální hygieny pravidelně dvakrát ročně. Alarmující statistiky ukazují, že 40% dětí ve věku tří let má zubní kaz. Zajistěte, aby vaše dítě mělo zuby v pořádku a nepodceňujte očistu dětského chrupu už v raném věku.

Dentální hygiena pro děti

V Adela Dental Care pečujeme o dětské zoubky s citlivostí a bez bolesti. Při návštěvě zubní hygienistky si společně nacvičíme správný způsob čištění zubů, doporučíme vhodné pomůcky, odstraníme zubní plak a usazeniny a nakonec zoubky nafluoridujeme.

Fluoridace zubů

Fluor je prvek, který významným způsobem snižuje kazivost zubů. Právě u dětí je fluoridová prevence účinným krokem k potlačení nových zubních kazů. A navíc, kaz v počátečním stádiu, efektivně vyléčí. Předcházejte nepříjemným zákrokům na zubařském křesle a nechte svým dětem zuby ošetřit profesionální fluoridací.

Jak fluoridace probíhá? Po dokonalém vyčištění chrupu zvláštním kartáčkem, se na zuby aplikuje ve speciálním nosiči koncentrovaný fluoridový gel, který se nechá působit na povrchu vyčištěných zubů po dobu 1-5 minut. Tento zákrok je pro dítě zcela bezbolestný a je vhodný téměř pro všechny dětské pacienty (výjimkou je např. prokázaná alergie na fluor).

Pečetění fisur

Pečetění fisur, sealing, je preventivní zákrok, který má za úkol ochránit čerstvě prořezané zuby před vznikem kazu. Speciálním pečetícím materiálem uzavřeme špatně dostupné části zuby a čištění dětského chrupu se tak stane efektivnějším. Pečetění fisur doporučujeme ihned pro prořezání zubu. Čím dříve zaslepíme zubní rýhy, tím dříve zabráníme bakteriím, aby zub napadly. Neotálejte proto s návštěvou dítěte u dentální hygienistky. Včasná prevence znamená žádné trápení na zubařském křesle. A to vaše dítě rozhodně ocení.

Cena pečetění fisur: 600 Kč / zub

3 kroky ke zdravým zubům

  • Dětského stomatologa navštěvujte již od prvního, nejdéle druhého roku dítěte. První prohlídka ukáže dítěti, že zubař není nepřítel.
  • Dodržování domácí ústní hygieny je základ. Jak a čím čistit dětské zuby vám kvalifikovaně poradí dentální hygienistka.
  • Sladkosti dětským zubům neprospívají. Když už dítě mlsá, zabraňte celodennímu pojídání cukru a dejte mu sladkost jednorázově.

PARADENTÓZA

Paradentóza, paradontóza i parodontitida. Zubní onemocnění, které spolu se zubním kazem dokáže pěkně znepříjemnit život. Paradentóza je ústní bakteriální onemocnění způsobující zápach z úst, krvácivost dásní, odhalení zubních krčků a tím citlivost a bolestivost zubů. V prvotním stádiu je paradentóza především estetický problém. Tak, jak nemoc pokračuje, postupně dochází k předčasné ztrátě chrupu.

Paradentóza a její léčba

Správným čištěním chrupu a péčí o dutinu ústní můžete efektivně paradentóze předcházet. V případě, že byla prevence zanedbána a onemocnění již v ústech zanechává své stopy, je nejvyšší čas zahájit léčbu.

 

Jak probíhá léčba krvácení dásní?

 

Pro trvalé vymizení příznaků paradentózy doporučujeme zákrok v několikaměsíčních intervalech zopakovat. Tolikrát, než dojde k úplnému vyhojení dásní.

Ceník ošetření chrupu postiženého parodontitidou:

  • kvadrant (1/4): 1 650 Kč
  • kvadrant (1/2): 3 300 Kč

Udržte si zdravé zuby co nejdéle a návštěvu zubní hygieny si naplánujte co nejdříve. Investice do svého zdraví je nejlepším rozhodnutím, které můžete učinit.

bg
iconAdela Dental Care
Dentální centrum Folimanka
Na Folimance 17
120 00 Praha 2
icon+420 608 882 224
iconinfo@adeladentalcare.cz

Zubní ordinace Adéla Dental Care, s.r.o.

Tak jako zbytek těla, i zuby potřebují pravidelnou péči. A základní pravidlo péče o chrup zní, nepodceňovat pravidelné prohlídky v zubní ordinaci.

Přesvědčte se sami, že návštěva zubaře nemusí představovat nepříjemný zážitek. V Centru zubní medicíny, Adéla Dental Care, s.r.o. se věnujeme každému pacientovi individuálně, s laskavým a ohleduplným přístupem. Nezapomínáme, že lidskost a úsměv na rtech nic nestojí a přesto dokáží divy.